Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur

Bebekler kendilerini ifade edemedikleri için birçok sorununu yalnızca ağlayarak ifade ederler. Bu durum anne ve babalar için zordur.

Özellikle ilk kez anne ve baba olmuş ebeveynler bebek susmadığı zaman paniklerler. Bebeğin susması için evde kaç kişi var ise, hepsi bebek için seferber olur. Genel olarak sırayla kucağa alırlar, çarşafın iki ucuna tutarak sallarlar, ayakta sallarlar ya da kucakta gezdirirler. Sonuç olarak bebek susup, uyusa bile anne ve baba enerji olarak tükenmiş olur. Uzmanlar bu yöntemlerin hiçbirini yapmadan da Bebek susturulabilir ve sakinleştirilebilir görüşündedir.

Bebek en çok annesinin kucağında sakinleşmektedir. Özellikle yeni doğan bebekler anne karnına alışık oldukları için dışarıya hemen adapte olamazlar. Onlar için en güvenli yer anne kucağıdır. Fakat annenin endişesi bebeğe geçmektedir. Bu nedenle bebek ağladığında öncelikle anne sakin olmalıdır. Onun herkesten daha çok kendisine ihtiyacı olduğunu düşünen anne, sakinleşecektir. Bebek annesinin kucağında tenini hissettiğinde sakinleşir. Bunun dışında -şşş sesi çıkartmak da bebeği sakinleştirmektedir. Bebekler ilk 3 aylarında genel olarak gaz sancısı çekerler. Bazı bebeklerde gaz sancıları çok daha sancılı geçmektedir. Bu bebeklere kolik adı verilir. Her gün aynı saatlerde ağlamaya başlayan bebek, saatlerce susmayabilir. Bu durumda beyaz gürültü denilen anne karnı gürültülerine benzer sesler işe yaramaktadır. Elektrik süpürgesi, saç kurutma makinesi de işe yarayacak sesler arasındadır.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0