Anne Sevgisi

Tarif edilemeyen ve asla kelimeler ile anlatılamayacak bir duyguyu az da olsa anlatmaya çalışacağız.

Çocuklarını doğuran , büyüten , besleyen ve hayatını çocukları için hiçe sayacak olan  bir kadın. Yaptıklarının hiç birinin asla bir karşılığı olmadığı ve sadece çocuklarının mutluluğu ve huzuru için elinden ne gelirse yapabileceğini bilen bir kadındır anne . Çocuk sahibi olan çiftlerin hayatlarında fiziksel olduğu kadar duygusal olarakta büyük bir değişiklik söz konusu olacaktır. Özellikle annenin . Çocuklarını besleyip büyüten onlara sevgisi ile yaklaşan anneler, hiçbir zaman yorulmadan ve bıkmadan çocuklarını büyütme çabasındadırlar.

 Bebekler yada çocuklar da bu sevgiye sürekli ihtiyaç duymaktadırlar. Tüm gün annesi ile zaman geçiren ve birçok şeyi annesinden öğrenen bebek yada çocuk babasını kısa süre görmektedir . Bu sebeple anne sevgisini ve ilgisini aradığı gibi babasından aynı tepkileri beklemez. Genç yaşta çocuklardan tutunda orta yaşlarda yetişkin insanlara kadar her birey anne sevgisine muhtaçtır ve sürekli yanında hissetmek ister. Bu durum her zaman geçerli olan bir durumdur ve hiçbir zaman değişmeyecektir.

Hamile olduğu ilk günden hayatının sonuna kadar çocuklarını sevecek, merak edecek , özleyecek ve onlara sanki hep çocukmuş gibi davranacak olan anneler ile çocuklarının arasındaki bu bağ Dünya’ da başka hiçbir sevgiye yada duyguya benzememektedir.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0