Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Ayda Belli Olur

Bebek sahibi olacağını öğrenen çiftleri, o andan itibaren büyük bir heyecan sarar: “Acaba bebeğimiz kız mı olacak yoksa erkek mi?”

Çoğu anne baba adayları, bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için, bir an evvel hastanenin yolunu tutmak ister. Peki, anne baba adaylarını bu denli heyecanlandıran sorunun cevabını öğrenmeye ne dersiniz? Makalemizi dikkatli bir şekilde takip ederek sorunun cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz. İşte o yazı…

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti, ultrasonografi yöntemi ile öğrenilmektedir. Cinsiyetin belli olması durumu, gebeliğin 13-16’ncı haftasında belli olmaktadır. Yani, hamilelik sürecinin ilk 12 haftasında bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi çok güçtür. Dolayısıyla cinsiyetin öğrenilmesi için 12 haftanın geçmesi gerekmektedir. 16’ncı haftayla beraber cinsiyet kolaylıkla öğrenilmekte, 20’nci haftadan sonra ise cinsiyet kesin olarak belirlenebilmektedir. 20’nci hafta itibarıyla bebeklerin iç organları gelişmekte, uzuv gelişimleri de önemli oranda tamamlanmaktadır. Hal böyle olunca da, o haftadan sonra bebeklerin cinsel organları çok rahat bir şekilde belli olmaktadır.

Cinsiyetler, bebeğin bacak arasına bakılarak öğrenilmektedir. Bazı anlarda, bebeğin cinsiyetinin bir süre öğrenilemediği durumlar da olabilmektedir. Eğer, ultrasonda bebeğin pozisyonu uygun değilse cinsiyet, bir sonraki randevuda da belli olabilmektedir. Özellikle erkek bebeklerin cinsiyeti daha kolay belirlenmektedir. Kız bebeklerin ise erkek bebeklere oranla cinsiyeti daha geç öğrenilebilir. Çünkü, bazen karın kordonu doktorları yanıltabilmektedir.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
1
wow
0