Bebekler Neden Pişik Olur

Her bebeğin en büyük sıkıntısıdır aslında pişik . Siz ne yaparsanız yapın ne kadar dikkatli olursanız olun bebeğinizin pişik olmasını engelleyemezsiniz.

Bunun sebebi ise bebeğin bez takması ve kakası ile çişinin sürekli vücuduna temas etmesidir. Peki pişik sadece bezli bölgelerde mi görülmektedir. Tabi ki hayır. Bebek cildi fazlasıyla hassas olduğu için koltuk altı bölgesinde , eklem bölgelerinde de sıklıkla görülebilmektedir.

Bebekler neden pişik olur sorunun bir kaç cevabını sizler için sıraladık.

1 - Sık sık altı değiştirilmesi gereken bebeğin altının uzun aralıklarla değiştirilmemesi ve kakalı ve çişli olarak kalması bebeğin pişik olmasını kolaylaştırır. Özellikle kaka’nın bebek cildini tahriş etmesinden dolayı, bezi sık değiştirilmeyen bebek pişik olabilir.

2 - Sıcak havaların etkisi yüzünden bebeğiniz pişik olabilir. Havaların sıcaklığına göre bebeğinize giydireceğiniz kıyafetlerin seçimini iyi yapmanız gerekmektedir. Bebeğinizde takılı bez olduğu için sıcak havalar da mutlaka bebeği rahatsız etmeyecek kıyafetler tercih etmelisiniz.

3 - Bebeğiniz anne sütünü ya da mamayı bırakıp katı gıdaya geçtikten sonra kakası da değişeceği için bu durum bebekte sık sık pişik oluşmasına neden olacaktır.

4 - Bebek bezinin bulunduğu genital bölge bebeğin en hassas olan bölgesidir. Nemli ve sıcak olan bu bölgede mantarlar ve bakterilerin oranı diğer bölgelere göre çok daha fazla olacağından bebeğin pişik olma olasılığı çok daha yüksek olacaktır.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0