Çocuklar Neden Yalnız Uyumak İstemez

Çocuklarda Uyku sorunu anne ve babayı etkileyen bir durumdur. kaliteli uyku uyumayan çocuğun anne ve babaları güne yorgun devam edecekleri için hem günlük hayatlarında hem de çocukları ile olan ilişkilerinde daha verimsiz olurlar.

Çocuklar Neden Yalnız Uyumak İstemez

Çocuklar uykuya dalmakta problem çekebilir, yalnız uyumaktan korkabilir. Bu durumun kaynağının araştırılması gerekmektedir. uyku problemlerinin kaynağı hem fiziksel hem de duygusal olabilmektedir. Uyku sorunları daha çok 2 yaşından sonra ortaya çıkmaktadır. Çocuklar gelişimleri için yemek, içmek kadar uyumaya da ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle uyku gelişimleri için önemlidir ve problemlerin çözülmesi gerekmektedir.

Çocuğun Yalnız Uyumak İstememe Nedenleri

Uzmanlara göre çocuklar yalnız uyumak istemiyorlarsa bunun sebepleri bulunmaktadır. odalarında herhangi bir şeyden korkuyor olabilirler. Odadaki bir hareket onları korkutmuş ya da bir cisim uykuları sırasında onlara farklı bir şekilde gelmiş ve korkmuş olabilirler. Anne ve babaları eve geç gelen çocuklarda da bu sıkıntı görünebilir. Çocuk uyumak yerine anne ve babasıyla vakit geçirmek istiyor olabilir. Çocuk ile sağlıklı iletişim kurulamıyor olabilir. Çocuk anne ve babasının kendisi ile olan ilişkisini yetersiz buluyorsa bu durumda gecede onlarla vakit geçirmek istiyor olabilir. Bu durumda çocuklar korktukları için değil, anne ve babalarıyla vakit geçirmek için yatağa gitmek istemezler, kaçarlar. Bu durumların çözümü için öncelikle nedeninin saptanması ve neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0