Hamile Kıyafetleri

Kadınların hayatları boyunca en hızlı kilo aldıkları dönem hamilelik dönemi olarak düşünülmektedir. Bu dönem de yaşanan birçok etken hamile kadınların psikolojik ve fiziksel olarak değişimi ile neticelenir.

Anne adayının sağlığının yanı sıra kendisini rahat hissetmesi de en önemli etkenler arasındadır. Hamilelik dönemi boyunca giyeceği kıyafetler anne adayının rahat bir hamilelik geçirmesini sağlayacakken sürekli değişen kilosu nedeniyle kıyafet seçimi konusunda bazı sorunlar yaşayabilir. 3’üncü ayına kadar fazla kilo almayan anne adayı 3’üncü ayından doğuma kadar ise fazla kilo alacaktır ve eski kıyafetleri kendisine sorun yaratacaktır.

Kıyafet seçimi sırasında çalışmayan anne adaylarının daha rahat kıyafetler seçebileceği gibi çalışan ve işyerinde kıyafet zorunluluğu olan anneler de unutulmamış ve onlar içinde klasik tarzda olsa da rahat ve hamileliğe uygun kıyafetler tasarlanmıştır. Bu dönemde hormonların üst seviyede olması anne adayının vücudunun daha fazla ısınmasına ve terlemesine neden olacaktır. Bu sebeple anne adayının pamuk, keten ve yün kıyafetleri tercih etmesi vücut ısısını daha da fazla arttırmayacağından ve doğa olduğunda listenin ilk sırasında yer almalıdır.

Yaz aylarında hamile olan anne adaylarının kısa kollu ve açık renkli giysiler ile bol ve bellerini sıkmayan şortlar giymesi tercih edilirken , kış aylarında hamile olan anneler içinse rahat, bol ve kalın olmayan sweatshirtler tercih edilmelidir.İlk aylarda büyüyen göğüsler nedeniyle uyumlu ve destekleyici sütyenler alınmalı , iç çamaşırları kesinlikle bol ve pamuk olmalıdır.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0