Hamile Pilatesi Ne Zaman Yapılmalıdır

Pilates, temelinde fizik tedavi olan bir egzersiz metodudur. Vücudumuzda doğru bir duruş sağlayan pilates, omurgamızda yaşadığımız yaşamsal durumlardan kaynaklı duruş bozukluklarının da oluşmasını engelliyor.

Hamile Pilatesi Ne Zaman Yapılmalıdır

Bel ve boğun fıtığı gibi yine omurgadan kaynaklı sağlık problemlerinin giderilmesinde de çok etkilidir. Vücudumuza birçok yarar sağlayan pilates, hamilelerin de doğumunu kolaylaştırıcı etkiye sahip. Şimdi gelin, ‘Hamile pilatesi ne zaman yapılmalıdır?’ onu öğrenelim… İşte o yazımız…

Hamileler, 12’nci haftadan sonra hamile pilatesine başlayabilir. Çünkü, her hamilenin ilk 3 ay düşük tehlikesi vardır. Pilatesin, hamilelere mental anlamda çok ciddi yararları olduğu gibi aynı zamanda normal doğumu kolaylaştırıcı etkisi de bulunmaktadır. Doğumda pelvik kaslarını kullanmak ve nefes de oldukça önemlidir. Anne adayları bu süreçte, pelvik kaslarının yönetimini ve nefes tekniklerini de öğrenmiş oluyor. Pilates anında, kasların kullanımı sağladığı ve kaslar güçlendirildiği için, anne adayları çok daha rahat doğum yapabiliyor.

Pilates yapan kişiler, mental olarak kendilerini çok daha iyi hissediyor. Bu kişiler, gün içinde daha enerjik ve daha aktif oluyor. Ayrıca daha fit bir görüntüye de sahip oluyorlar. Pilatesin doğum sonrası kilo vermeye de çok etkisi vardır. Doğumda kilo artışından kaynaklı sırt, bel ve boyun problemleri yaşanıyor. Pilates bunları da tamamen engelliyor. Böylece anne adayları, çok daha sağlıklı bir hamilelik geçiriyor.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
1
dislike
0
love
1
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0