Hamilelik Öncesi Doktor Muayenesi

Aksi bir durum ya da hamilelik denemeleri olmadıkça hamilelik öncesi bir doktor ile görüşmek çok yaygın bir durum değildir.

Hamilelik Öncesi Doktor Muayenesi

Genel olarak hamile kalındığında çiftler uygun ir doktor arayışına girmektedirler. Fakat daha öncesinde bir Kadın Doğum Uzmanı ile görüşmek ve muayene olmak hamilelik öncesi çok önemlidir.

Düşünüldüğünde hamile kalmadan bir doğum uzmanına görünmek ve muayene olmak fazla korumacı bir tavır olarak görülebilmektedir. Aslen ise hamile kalınmadan önce muayene olmak oluşabilecek sorunları ortadan kaldırır ve hamilelik denemelerinden önce süre kısaltan bir uygulama olarak düşünülmelidir. Her şeyden önce tam bir sağlık muayenesinden geçtiğinizde gizli bir hastalığınız var ise ortaya çıkacaktır. Ayrıca daha sağlıklı bir gebelik geçirmek için yapılacak egzersizler, yemek yeme alışkanlıkları yaşaö tarzı ve folik asit takviyesi ilerleyen süreçlerde çok büyük faydalar sağlamaktadır. Yapılacak her aktivite ve düzeltilecek her bozukluk hamile kalma şansını arttırarak, bebeğin sağlığında da olumlu etkiler yaratacaktır.

Doğum Uzmanları muayene sırasında çiftlerin tıbbi geçmişlerini kontrol ederek var olan rahatsızlıkları görmelidirler. Kan ve smear testi gibi testler istemektedirler. Bu testler yardımıyla şu hastalıklar ortaya çıkarılabilmektedir: Hepatit B, HIV, Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, Tiroid Bozukkları ve Beşinci Hastalık

Diş muayenesi de hamilelikten önce olunması gereken kontrollerdendir. Çok bilinmemekle birlikte hamilelikle arasında bir etki olduğunu düşünmeyebilirsiniz fakat dişeti hastalıkları erken doğum ya da düşüğe sebep olabilmektedirler. Diş hekiminize gittiğinizde hamile kalmayı planladığınızı söylemeniz önemlidir.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0