Hamilelikte Anne Adaylarını Bekleyen Durumlar

Herşey o güzel haber ile başlamıştır. Hamile olduğunu öğrenen anne adayını bekleyen yaklaşık 9 aylık maraton , belki de hayatının en büyük tecrübesi olacaktır.

Hamilelikte Anne Adaylarını Bekleyen Durumlar

Hamilelik süresince anne adaylarının bekleyen ilk gelişme bolca mide bulantılı ve uykusuz günler olacaktır. Hormonların fazlasıyla değişmesi anne adaylarını fiziksel olarak etkileyeceği gibi ruhende bir çöküş içine gireceklerdir. İzledikleri bir filmin yada dizinin hiç duygusal olmayan bir sahnesinde ağlamaları gibi. Birçok konuda eşi veya herhangi biri ile tartışma yaşamaya hazırdır .


 
 

Hamilelik süresi boyunca her anne adayının tepkisi aynı olmayabilir. Kimisi fazlasıyla takıntılı bir durumda olup hamileliği kabullenemezken yaşadıkları fiziksel ve kimyasal değişim nedeniyle tüm dengeleri bozulmuş bir durumda kendi evliliklerini dahi sorgulayabilecek pozisyona gelebilirler. Anne adayları ilk aylarda bebeklerini hissedemedikleri için başlarda karamsar duygulara kapılabilirler. Bu duygular bebeğin başına birşey gelip gelmediği ile alakalıdır. Aynı durum bebeği hissetmeye başladığında da meydana gelecektir çünkü bebeğin hareketlerini hissettikten sonra en ufak bir hareketsizlikte aynı duygular anne de belirecektir.Anne adaylarının aldıkları kilolar da onlar için ayrıca bir sorun ortaya çıkacaktır. Annelerin kendilerini beğenmemesi ve bu neticede eşlerinin de aynı düşüncede olduklarını düşünmesi hamileliğin en çok yaşanan sorunlarından biridir.

Belirttiğimiz durumlar Hamilelik süresince anne adaylarının yaşayacağı ve çevresindekilerin özellikler eşlerin sabırlar ve sevgi ile beklemesi gerektiği durumların bazılarıdır.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0