Hamilelikte Kuruyemiş Tüketmenin Faydaları

Hamilelik dönemlerinde beslenme, normal döneme göre çok daha dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü, anne düzgün beslenmez ise bebek ihtiyacı olan vitamini annenin depolarından almaktadır.

Bu durumda hamile olan anne kendini kötü hisseder ve sağlık açısından da bazı olumsuzluklar ile karşılaşabilir. Hamilelikte tüketilmesi gereken maddelerden bir tanesi de Kuruyemiş olmaktadır. Kuruyemiş hem anne hem de bebek için çok sağlıklıdır. Tabii ki hangi kuruyemişin ne kadar tüketileceği konusunda da bilinçli olunması gerekmektedir.

Hamileyken alınması gereken Gıda miktarları şu şekildedir.

  • Antep fıstığı

Protein ve vitamin açısından çok zengin olan Antep fıstığı günde 10 adet kadar alınmalıdır. Bu kadar fıstık ihtiyaç duyulan yağ oranını karşılayabilmektedir. Aşırıya kaçılmaması gerekmektedir.

  • Ceviz

Gebelikte en önemli besin kaynaklarından bir tanesi cevizdir. Özellikle bebeğin beyin gelişimi açısından çok yararlıdır. Günde en az 3 tam ceviz tüketmek hamileler için çok faydalı olacaktır.

  • Kayısı

Kayısı hem gebelik dönemindeki tatlı ihtiyacını karşılamak da hem de bağırsak ile ilgili yaşanabilecek sorunların önüne geçmektedir.

  • Fındık

Kalsiyum bakımından zengin olması sebebi ile fındık, bebeğin kemik gelişimine yarar sağlamaktadır.

  • Kabak çekirdeği

Mineral, yağ ve protein açısından zengin olan kabak çekirdeği aynı zamanda böbrekleri de güçlendirmektedir.

  • Badem

Çinko içermesi sebebi ile süt üretimini arttırmaktadır. Bu nedenle hem lohusa döneminde hem de gebelik döneminde tüketilmesinde fayda olan kuruyemişler arasında yer almaktadır.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0