İkiz Bebeklerin Bakımı

İlk defa anne olanlar bebek bakımı konusunda endişe yaşarlar. Üstelik ikiz bebek dünyaya getiren anneler bu endişeyi iki kat daha fazla yaşamaktadır.

İkiz Bebeklerin Bakımı

İkiz Bebek bakımı oldukça zor görünmektedir. Bir bebek ile uğraşmak zor iken, aynı işlerin iki kere yapılacak olması yeni doğum yapan bir anneyi oldukça yorar. Bebekler Tek yumurta ya da çift yumurta ikizi olsun fark etmeksizin anne için zorlu bir serüven başlamaktadır. Fakat bazı küçük tüyolar ile ikiz Bebek bakımı da kolaylaşabilmektedir. Bu tüyolar ise şu şekilde sıralanmaktadır.

  • İkiz bebekler emzirirken anne zorlanabilir. Biri emerken, diğeri acıkıp ağlayabilir. Bu durumda anne panik haline düşebilir. İkiz bebekleri aynı anda emzirmek bu soruna çözüm olabilir. Bu durum anneye hem zaman kazandırır, hem de bebeğin tekinin ağlamasını engeller. Bebekler iki göğüste dönüşümlü olarak emzirilmelidir.

  • Uyku rutinin her ikisi için de aynı saatlere denk getirilerek yapılmalıdır. Uyku rutinleri bir müddet sonra düzene girecektir. Düzene girdiği dönemde ikisi de aynı anda uykuya dalacaktır. Uyku rutini oluşturmak için her uykudan önce banyo, emzirme, kitap okuma ve benzeri etkinlikler yapılabilir. Böylece bebek o rutinler yapıldığında uyuyacağını önceden bilecektir.

  • İkiz bebekleri banyo yaptırmakta anneler için zorlu bir durumdur. Yeni doğan ikiz bebekler için en mantıklı banyo çözümü sırayla yıkamaktır. Bebekler desteksiz bir şekilde oturmaya başladıklarında beraber oynayarak yıkanabilirler.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN!

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0