Sperm Alerjisi

Sperm Alerjisi

Sperm alerjisi en temelde yaşanan ilişki sonrası erkeğin spermi ya da sperm sıvısına karşılık olarak kadının vajinal olarak yaşanan değişiklikler olarak tanımlanmaktadır. Seminal plazma alerjisi olarak bilinen rahatsızlık vajina içerisinde yaşanacak olan yanma hissi, şişme, kaşıntı, kızarıklık şeklindeki belirtilerle kendisini göstermektedir. Görülen belirtiler lokal boyutları aşarak kişinin bütün vücudunda da belirtiler görülebilmektedir. Görülecek olan belirtiler kişinin yüzünde, kolunda ya da bacaklarında da kendisini gösterebilmektedir. Seminal alerjisi genel olarak alerjik reaksiyonlar noktasında hassas olan kişilerde rastlanmaktadır. Söz konusu alerjinin tanısı için gerçekleşecek olan belirtiler ve muayene doğrultusunda konulmaktadır.

İlişki sırasında ya da sonrasında kadının vajina bölgesinde gerçekleşecek şiddetli ağrılar, yanma hissi, batma hissinin yanı sıra ilişki sırasında ağrı ve sıkıntılı süreçle birlikte vajinada gerçekleşecek tahrişe bağlı olarak sperm alerjisinin olduğundan şüphelenilmesi gerekmektedir.

Sperm alerjisi testi sperm sıvısı içerisinde bulunan antikorların oranlarının araştırılmasıyla yapılabilmektedir. Aynı zamanda gerçekleştirilecek olan cilt testleriyle gerçekleştirilebilmektedir. Sperm alerjisinin bulunması kadınlarda doğurganlığı etkilememektedir. Kişinin bağışıklık sisteminde ciddi ölçekli problemler bulunmadığı sürece kişilerde çok düşük oranlarda kısırlığa neden olmaktadır.

Tedavi sürecinde biorezonans uygulamaları genellikle alerji tedavisinde uygulanmakta olan metotlar arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilecek işlemde alerjiye neden olan maddelere karşı ters frekans gönderilmekte ve kişinin alerjen olan maddelere alışması sağlanarak söz konusu alerjinin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ