Yeni Doğacak Bebek için Yapılması Gereken Hazırlıklar

Yeni Doğacak Bebek için Yapılması Gereken Hazırlıklar

Yapılan tespitler sonucunda hamile olduğunu öğrenen bir anne için 9 aylık büyük bir maraton başlamıştır. Mutlu haberi alan anne ve babanın ilk olarak yapması gereken şey annenin kendisini rahat ve huzurlu hissedeceği ayrıca güvenebileceği bir kadın doğum uzmanı bulmak olacaktır. Kendisini doktorun da rahat hissetmeyen ve huzursuz olan bir anne adayı tüm hamileliği boyunca bu sıkıntıyı yaşayacağından anne adayının ilk hazırlığı bu olmalıdır.

 

Hamilelik süresi boyunca kendisine belirli bir spor ve yemek programı hazırlaması gereken anne adayı bu programı doğumdan sonra da sürdürebileceği bir şekilde hazırlaması kendi yararına olacaktır. Bebekler için alınması gereken bir çok ürün mevcuttur. Biberon , emzik , kıyafet , bebek bezi , mama , bebek şampuanı , bebek kremleri , temizlik ürünleri gibi sıralayabileceğimiz bir çok ürün mevcutken önem sırasının ilk başında bebek bezi ve kıyafetler gelmektedir. Bebek için alınacak ürünlerin özellikle süresinin geçmemesi için doğuma yakın bir zamanda alınması özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Ayrı bir oda olacak ise bebeğin odasının hazırlanması ilk aylarda yapılabilecek işlemlerden bazılarıdır.

 

Annenin kendisini psikolojik olarak hazırlaması da önemli konulardan bir tanesidir. Hamileliği boyunca yeterince uyuması genelde hamile kadınlara tavsiye edilen bir durumdur çünkü doğumdan sonra bebeğin sürekli uyanma durumu olacağından anne ve baba fazlasıyla uykusuz kalacaktır. Uykusuzluk sonrasında aile bireylerinin kendilerini hazırlayacağı diğer bir durum ise evlerinden artık bir kişi daha olduğu ve artık hareketlerinin ve hayatlarının tamamıyla ona odaklı olacağı durumudur.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ